افزایش شمار مصدومین زلزله خوی به ۱۰۷۵ نفر

افزایش شمار مصدومین زلزله خوی به ۱۰۷۵ نفر

استاندار آذربایجان غربی گفت: بدنبال لزلزله خوی در شب گذشته ۱۰۷۵ نفر مصدوم تا کنون به مراکز درمانی مراجعه کردند.

به گزارش ایسنا؛ محمدصادق معتمدیان با اشاره به آخرین وضعیت مناطق زلزله زده خوی افزود: ۱۰۷۵ نفر مصدوم تا کنون به مراکز درمانی مراجعه کردند که از این تعداد ۷۶ نفر در مراکز درمانی شهرستان خوی بستری شدند و ۱۱۵ نفر از مصدومان به سایر مراکز درمانی شهرستان‌های سلماس، ارومیه، مرند و تبریز اعزام شدند.

وی با بیان اینکه از همان ساعات اولیه وقوع زلزله واحد‌های امدادی فعالیت خود را در مناطق زلزله زده شهرستان خوی آغاز کردند، اظهار کرد: با تلاش جمعیت هلال احمر استان ۲۱ اردوگاه و کمپ اسکان اضطراری در سطح شهرستان خوی ایجاد شده است و تا کنون ۵ هزار دستگاه چادر در مناطق مختلف وقوع زلزله در بین زلزله زدگان توزیع شده است.

استاندار ادامه داد: در کنار تامین برخی از نیازمندی‌های از جمله پتو و زیر انداز، بیش از ۴ هزار بسته غذایی ۷۲ ساعته توزیع شده است و از امشب در هر وعده ۵ هزار پرس غذای گرم پخت و توزیع می‌شود و از فردا بر اساس نیاز مردم تعداد غذا توزیع شده افزایش خواهد یافت.

معتمدیان از مردم زلزله زده خواست خونسردی خود را حفظ کنند و گفت: خدمات متمرکز در کمپ‌ها و اردوگا‌های اسکان اضطراری به مردم ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه ارزیابی واحد‌های آسیب دیده از زلزله خوی توسط ۷۰ اکیپ بنیاد مسکن از صبح امروز آغاز شده است و در صورت نیاز تعداد اکیپ‌ها افزایش خواهند یافت، گفت: حداکثر تا ۷۲ ساعت آینده بصورت سه شیفته ارزیابی‌ها انجام خواهد شد تا نتایج حاصله برای تعیین خسارت به دولت ارائه شود.

معتمدیان با بیان اینکه با تلاش تمامی نیرو‌های امدادی و حضور نیرو‌های مسلح روند خدمت رسانی از صبح امروز سرعت گرفته است، افزود: همکاری خوبی بین نهاد‌های مختلف برای امداد رسانی به زلزله زدگان وجود دارد؛ و نیروی انتظامی نیز امنیت کاملی را مناطق زلزله زده فراهم کرده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا