اعتراض سید جلال به صداهای عجیب مربی خارجی فولاد!

اعتراض سید جلال به صداهای عجیب مربی خارجی فولاد!

سیدجلال حسینی که اولین فصل حضور روی نیمکت پرسپولیس به عنوان دستیار یحیی گل‌محمدی را سپری می‌کند، در این مدت تلاش کرده با دوری از فضای رسانه‌ای، نخستین دوره مربیگری خود را پشت سر بگذارد. حسینی در این مدت مشغول کسب تجربه از مربیان پرسپولیس و همچنین شرکت در کلاسهای مربیگری بوده تا با دریافت مدرک خود روی نیمکت بنشیند. او در این مدت در هیچ مصاحبه و گفتگویی شرکت نکرده و حالا در گفتگو با خبرنگار ما به این سکوت نسبتا طولانی خاتمه داده و در مورد اتفاقات بازی فولاد اظهار نظر کرده است. حسینی که در تیم ملی همبازی جواد نکونام بود و به عنوان بازیکن نیز بارها مقابل تیمهای او به میدان رفت، اتفاقات بازی را دور از شان فوتبال ایران دانسته است. اظهارات کاپیتان پیشین پرسپولیس را می‌خوانید:

بازی در اهواز همیشه دشوار است

سیدجلال در ابتدای صحبتهایش گفت: «از ابتدا می‌دانستیم بازی سختی در پیش داریم. بازی کردن با فولاد در اهواز برای همه تیم‌ها سخت است و ما هم خود را برای یک بازی سخت آماده کرده بودیم اما در طول بازی اتفاقاتی را شاهد بودیم که واقعا عجیب و غریب بود و به نظر من در شأن هیچ تیمی نیست.»

اعتراض هماهنگ آنها به داور عجیب بود

مربی قرمزها در مورد اتفاقات بازی عنوان کرد: «به نظرم اینکه این همه اعتراض هماهنگ به داور از ابتدای بازی انجام شود عجیب بود. برای هر خطا یا اوت ساده هم به داور اعتراض می‌کردند و مشخص بود که می‌خواهند داور را تحت تاثیر قرار دهند. علاوه بر نیمکت، کلی آدم هم روی سکوها بود که مشخص بود هماهنگ شده عمل می‌کنند و فقط با داد و فریاد می‌خواستند کار داور را سخت کنند که در نهایت موفق هم شدند.»

تماشاگران فولاد فحاشی می‌کردند

او درباره جو ورزشگاه اظهار داشت: «مگر قبل از بازی نگفتند که بازی بدون تماشاگر است؟ پس این همه آدم پشت نیمکت فولاد از کجا آمده بودند؟ این نمی‌شود که قوانین فقط در تهران رعایت شود. چرا ناظران و نمایندگان فدراسیون فقط در تهران سختگیری می‌کنند؟ بعد ما دیدیم که بین دو نیمه تازه می‌خواستند این افراد را بیرون کنند و جالب اینکه بعد از شروع بازی همه آنها دوباره برگشتند! به نظر من مشکل اصلی از سازمان لیگ و فدراسیون است که قدرت کافی برای برگزاری درست بازی‌ها و اجرای قوانین را ندارند وگرنه در هر شهری که ما رفتیم وضعیت همین بود. ولی دیروز علاوه بر اینکه فولاد تماشاگر داشت، این افراد فحاشی و توهین هم می‌کردند. واقعا نمی‌شد طوری مدیریت کرد که این افراد وارد ورزشگاه نشوند؟»

فولاد می‌خواست جنگ و دعوا راه بیاندازد

او افزود: «ما فوتبال بازی می‌کنیم و فولاد آمده بود که برای امتیاز گرفتن جلوی پرسپولیس، بازی را به جنگ و دعوا و حاشیه بکشاند و موفق هم شدند. یک مربی خارجی داشتند که از اول بازی روی سکو فقط داد می‌زد و چون فارسی بلد نبود بعضی مواقع که بقیه افراد کنارش به داور فحاشی می‌کردند صداهای عجیب و غریبی درمی‌آورد! به نظر من اینها قشنگ نیست و از آن بدتر اینکه دو بار وسط بازی توپ را داخل زمین انداختند که این کارها را در لیگ محلات هم دیگر نمی‌بینیم.»

داور ترسید و نتوانست بازی را مدیریت کند

سیدجلال حسینی در پایان خطاب به مسئولان تصمیمگیر فوتبال ایران گفت: «وقتی می‌گویم فدراسیون در زمینه برگزاری بازی‌ها ضعف دارد یکی از دلایلش در عملکرد داوران است. آقای بنیادی‌فر داور خوبی است اما در این جو واقعا ترسیده بود و نتوانست بازی را مدیریت کند. البته قبول دارم که هر داوری با این فضایی که درست کرده بودند کار سختی داشت اما داور بین‌المللی از چه چیزی می‌ترسد که آن پنالتی واضح را نمی‌گیرد؟ ما واقعا چند هفته است که از داوری ضربه می‌خوریم ولی چون سکوت کردیم و مثل بقیه تیم‌ها به داوران حمله نکردیم باید اینطوری سرمان را ببرند؟ در این هفته‌ها سرمان در کار خودمان بود و فقط روی تمرین و بازی تمرکز کرده بودیم وگرنه ما هم بلدیم مثل خودشان رفتار کنیم.»/ورزش سه

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا