تاریخ انتشار : شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۸
13 بازدید
کد خبر : 66081

پایگاه نظامی آمریکا در شرق سوریه هدف حمله راکتی قرار گرفت

پایگاه نظامی آمریکا در شرق سوریه هدف حمله راکتی قرار گرفت

به گزارش خبرگزاری مهر، انفجارهای مهیب در میدان نفتی «العمر» واقع در شرق سوریه این منطقه را به شدت لرزاند. در همین ارتباط نیز، کانال «صابرین‌نیوز» در خبری فوری از هدف قرار گرفتن پایگاه نظامی آمریکایی‌ها در میدان نفتی «العمر» خبر داد. گفته شده حداقل ۱۲ راکت گراد به پایگاه نظامی آمریکا در این حمله

به گزارش خبرگزاری مهر، انفجارهای مهیب در میدان نفتی «العمر» واقع در شرق سوریه این منطقه را به شدت لرزاند.

در همین ارتباط نیز، کانال «صابرین‌نیوز» در خبری فوری از هدف قرار گرفتن پایگاه نظامی آمریکایی‌ها در میدان نفتی «العمر» خبر داد.

گفته شده حداقل ۱۲ راکت گراد به پایگاه نظامی آمریکا در این حمله اصابت کرده است.

همچنین «دیده بان حقوق بشر سوریه مستقر در لندن» مدعی شد که این انفجارها نتیجه یک تمرین آتش مستقیم بین ائتلاف نظامی آمریکا و نیروهای نیابتی آن، یعنی نیروهای سوریه دموکراتیک بوده است.

ائتلاف تحت رهبری آمریکا هنوز در این مورد اظهار نظری نکرده است، هرچند معمولاً ائتلاف هرگونه حمله به پایگاه‌های خود در سوریه را تأیید می‌کند. در صورت تأیید این حمله، این اولین حمله‌ای نخواهد بود که پایگاه ائتلاف تحت رهبری آمریکا در سوریه را طی سال جاری هدف قرار می‌دهد. آخرین حمله تأیید شده به این پایگاه در ۷ آوریل صورت گرفته بود و در آن حمله نیز چهار سرباز آمریکایی مجروح شد و فرماندهی ائتلاف آمریکا این حمله را «عمل خرابکارانه» توصیف کرد.

در اوایل سال جاری میلادی نیز مجموعه‌ای از حملات با موشک و پهپاد چندین پایگاه ائتلاف تحت رهبری آمریکا در شمال شرق سوریه را هدف قرار دادند.

در عین حال ائتلاف به رهبری آمریکا در چند ماه گذشته نیروهای تقویتی زیادی را در العمر و چندین میدان نفت و گاز دیگر در شمال شرق سوریه مستقر کرده است. به نظر می‌رسد واشنگتن مصمم است تا نیروهای خود را برای مدت طولانی به بهانه مقابله با داعش در منطقه نگه دارد.

این در حالی است که در موارد متعددی نیروهای آمریکایی حاضر در شمال سوریه به دزدی و قاچاق منابع نفتی سوریه متهم شده و دولت دمشق نیز بارها خواستار خروج این نیروها با وجود شکست داعش شده است.

برچسب ها :

ناموجود
ماشینچی آکادمی اکثیر رایتل بک‌لینک‌ها

وبسایت خبری شیعه آنلاین


اقامت تجاری ترکیه