تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ تیر ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۷
24 بازدید
کد خبر : 69524

ضربات دردناکتری متحمل خواهید شد

ضربات دردناکتری متحمل خواهید شد

به گزارش جام جم آنلاین، محمدعلی الحوثی، عضو شورای سیاسی عالی یمن امروز پنجشنبه تأکید کرد که نیروهای این کشور با دشمن زورگو مقابله خواهند کرد. الحوثی در جریان مراسم دانش‌آموختگی شماری از فرماندهان یمنی گفت: فرماندهان لشکرها مانند سایر قهرمانان نیروهای مسلح و کمیته‌های مردمی و نیروهای امنیتی، دژ مستحکمی برای مقابله با توطئه‌های

به گزارش جام جم آنلاین، محمدعلی الحوثی، عضو شورای سیاسی عالی یمن امروز پنجشنبه تأکید کرد که نیروهای این کشور با دشمن زورگو مقابله خواهند کرد.

الحوثی در جریان مراسم دانش‌آموختگی شماری از فرماندهان یمنی گفت: فرماندهان لشکرها مانند سایر قهرمانان نیروهای مسلح و کمیته‌های مردمی و نیروهای امنیتی، دژ مستحکمی برای مقابله با توطئه‌های دشمنان هستند.

شبکه خبری المسیره به نقل از این مقام یمنی گزارش داد، امروز یمن با توطئه‌ بین‌المللی روبروست که فقط محدود به خاک این کشور نیست، بلکه کل امت اسلامی را درگیر کرده است.

وی خطاب به کشورهای ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی نیز هشدار داد: به کسانی که به کشور ما تجاوز کرده‌اند می‌گوییم که هر اندازه به تجاوز و محاصره ملت ما ادامه دهید، [حملات] سخت‌تر، بزرگتر و دردناکتری متحمل خواهید شد.

الحوثی با بیان اینکه نیروهای یمنی، ترسی از دشمن و توطئه‌هایش ندارند و به خداوند ایمان و توکل دارند، خاطر نشان کرد: دشمن به آمریکا و اسرائیل توکل می‌کند. سلاح نیروهای ما، ایمان و صبر است، ولی دشمنان به سلاح آمریکا ایمان دارند.

وی در پایان تأکید کرد که نیروهای یمنی همچنان با خطرهایی مقابله خواهند کرد که یمن را تهدید می‌کند.

الحوثی که رئیس کمیته عالی انقلاب یمن است، اواخر خرداد ماه گذشته از عدم اجرای مفاد قطعنامه موقت آتش‌بس توسط ائتلاف سعودی انتقاد کرد.

وی تأکید کرد: ادامه محاصره و امتناع از اجرای بندهای آتش‌بسی که سندی رسمی تحت نظارت سازمان ملل و شورای امنیت به شمار می‌رود بر جنایت عمدی استفاده از گرسنگی به عنوان یک سلاح علیه ملت یمن تأکید می‌کند.

«جلال الرویشان» معاون دفاعی و امنیتی نخست وزیر دولت نجات ملی یمن هم شنبه گذشته گفت که از زمان اعلام آتش‌بس، شواهد حاکی از نقض آتش‌ بس به دست ائتلاف سعودی و عدم تعهد ائتلاف به بندهای آن است.

آتش‌ بس یمن نیز که به امید پایان درگیری‌ها و پایان محاصره هفت ساله در ۱۳ فروردین‌ماه گذشته آغاز شد، در سایه نقض‌های مکرر از سوی ائتلاف متجاوز، بار دیگر در ۱۲ خرداد تمدید شد و همزمان دو دور مذاکرات در اردن نیز میان دولت صنعاء و دولت وابسته به ریاض به منظور بررسی مفاد آتش بس و بازگشایی مسیر شهر تعز صورت گرفت.

منبع: فارس

برچسب ها :

ناموجود

بک‌لینک‌ها

وبسایت خبری شیعه آنلاین

اقامت تجاری ترکیه

رزرو هتل