تاریخ انتشار : یکشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۷:۴۲
10 بازدید
کد خبر : 66167

شناسایی ۶۱ غیرروانشناس دیگر/ از مردم عذرخواهی می‌کنم

شناسایی ۶۱ غیرروانشناس دیگر/ از مردم عذرخواهی می‌کنم

به گزارش خبرنگار مهر، محمد حاتمی رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران در نشست خبری با خبرنگاران گفت: در همه جای دنیا هر کسی که می‌خواهد در حوزه سلامت روان فعالیت کند باید براساس قوانین آن کشور عمل کند و باید از فیلترهای تخصصی عبور کند. وی با اشاره به قانون سازمان

به گزارش خبرنگار مهر، محمد حاتمی رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران در نشست خبری با خبرنگاران گفت: در همه جای دنیا هر کسی که می‌خواهد در حوزه سلامت روان فعالیت کند باید براساس قوانین آن کشور عمل کند و باید از فیلترهای تخصصی عبور کند.

وی با اشاره به قانون سازمان روانشناسی در مجلس شورای اسلامی گفت: ۶۱ غیر روانشناس و ۳۲ صفحه را در این زمینه شناسایی شده و به عنوان لیست دوم افراد غیرمجاز در حیطه روانشناسی معرفی خواهند شد.

وی با بیان اینکه روانشناس کسی است که دارای مدرک فوق لیسانس باشد گفت: لفظ روانشناس بعد از دریافت مدرک به افراد اطلاق نمی‌شود بلکه باید در سازمان نظام روانشناسی و مشاوره مراجعه کرده و مجوز دریافت کند بنابراین اگر کسی مدرک هم داشته باشد اما مجوز نداشته باشد براساس قانون اجازه فعالیت ندارد.

رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره گفت: هیچ ارگانی حق نظارت بر روانشناسان را ندارد و صرفاً سازمان اجازه ورود به این حیطه را دارد.

حاتمی گفت: روان شناس نماها با نفوذهایی که داشتند توانستند به صداوسیما راه پیدا کنند و برخی از افراد به صورت قارچ در فضای مجازی گسترش پیدا کردند که به دنبال آن سوءاستفاده‌های مالی و… رخ می‌داد.

وی گفت: خیلی از این روان شناس نماها به تذکرات ما اهمیتی نمی‌دادند و می‌گفتند هرکاری که می‌خواهید انجام دهید و به همین دلیل ما کار را به مردم واگذار کردیم.

وی ادامه داد: با وجود کرونا فعالیت این افراد به صورت قارچ گونه افزایش یافت ما اقدامات قانونی زیادی کردیم اما نتیجه نگرفتیم پس تصمیم گرفتیم اسامی را با مردم در میان بگذاریم.

رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره گفت: هیچ ارگانی حق نظارت بر روانشناسان را ندارد و صرفاً سازمان اجازه ورود به این حیطه را دارد. همیشه گلایه‌هایی از مردم درباره برخی افراد که به عنوان روانشناس فعالیت می‌کنند وجود داشت وقتی بررسی کردیم متوجه شدیم برخی افراد که هیچ مدرکی حتی در این حوزه ندارد در حال فعالیت هستند و بعضاً این تخلفات از سوی این افراد صورت می‌گیرد. به طور مثال ما از آقای شهرام اسلامی با توجه به اینکه فوق دیپلم مکانیک داشت اما در این زمینه فعالیت می‌کرد، شکایت کردیم که متأسفانه با لابی گری تبرئه شد.

رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره گفت: من از مردم ایران عذرخواهی می‌کنم، قصور ما را بپذیرید، افرادی که از سمت روان شناس نماها آسیب دیدند و مورد سوءاستفاده قرار گرفتند ما را ببخشند، ما سعی کردیم این موضوع را از طریق نهادهای مسئول حل کنیم اما به بن بست رسیدیم و می‌دیدم برخی نهادها به این افراد مجوز فعالیت می‌دهند!

حاتمی تصریح کرد: این افراد غیرروانشناس مشکلات مردم را با استفاده از کلمات زیبا به مشکلات و اختلالات مزمن روانی تبدیل کردند.

وی گفت: در بسیاری از موارد افراد خودشان دارای مشکل و بیماری بودند و بعد از این‌که تحت درمان قرار گرفتند همان مطالب را به عنوان روانشناس به مردم ارائه می‌دهند و از این طریق از مردم کلاهبرداری می‌کردند.

در حال تکمیل…

برچسب ها :

ناموجود
ماشینچی آکادمی اکثیر رایتل بک‌لینک‌ها

وبسایت خبری شیعه آنلاین


اقامت تجاری ترکیه