تاریخ انتشار : یکشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۰:۴۱
13 بازدید
کد خبر : 66097

سفر هیات رژیم صهیونیستی به آمریکا با محوریت ایران 

سفر هیات رژیم صهیونیستی به آمریکا با محوریت ایران 

به گزارش ایرنا از اورشلیم پست، انتظار می‌رود مقاماتی از وزارت خارجه رژیم صهیونیستی، موساد و ارتش این رژیم در این سفر همراه هولاتا باشند. این نشریه صهیونیستی بامداد یکشنبه افزود، آنها در دیدار با مقامات آمریکایی در خصوص نشست آتی شورای حکام آژانس بین‌الملی انرژی اتمی در ششم ژانویه گفت‌وگو و تلاش خواهند کرد

به گزارش ایرنا از اورشلیم پست، انتظار می‌رود مقاماتی از وزارت خارجه رژیم صهیونیستی، موساد و ارتش این رژیم در این سفر همراه هولاتا باشند.

این نشریه صهیونیستی بامداد یکشنبه افزود، آنها در دیدار با مقامات آمریکایی در خصوص نشست آتی شورای حکام آژانس بین‌الملی انرژی اتمی در ششم ژانویه گفت‌وگو و تلاش خواهند کرد تا واشنگتن را به محکوم کردن ایران در این نشست متقاعد کنند.

این درحالی است که آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا و یائیر لاپید همتای اسرائیلی او روز جمعه در خصوص ایران گفت وگوی تلفنی داشتند.

ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای که پس از این دیدار منتشر شد گفت: وزاری خارجه آمریکا و اسرائیل در مورد اقدامات مشترک برای مقابله با چالش‌های جهانی از جمله چالش‌های نشات گرفته از ایران و نیروهای وابسته به آن گفت‌وگو کردند.

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی نیز در حساب توییتری خود نوشت: بلینکن و من در مورد چالش‌های جهانی از جمله رسیدگی به ایران و نیروهای وابسته به آن صحبت کردیم.

به گزارش ایرنا، تلاش‌های ضد ایران رژیم صهیونیستی و آمریکا در حالی ادامه دارد که روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز  اعلام کرده است  که رژیم صهیونیستی به ترور شهید حسن صیاد خدایی اعتراف کرده است.

این رسانه روز چهارشنبه گذشته به وقت محلی در گزارشی نوشت، به گفته یک مقام اطلاعاتی که از ارتباطات میان آمریکا و اسرائیل مطلع شده است، اسرائیل به مقامات آمریکایی اطلاع داده که  این ترور را انجام داده است.

دور هشتم مذاکرات رفع تحریم‌ها که از ششم دی‌ماه سال گذشته آغاز شد، از ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ به پیشنهاد مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا وارد یک دوره تنفس شده بود و مذاکره کنندگان برای مشورت‌های سیاسی به پایتخت‌های خود بازگشته‌اند.

آمریکا مدعی است: اگر ایران خواهان لغو تحریم‌ها فراتر از توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ است، باید به نگرانی‌های آمریکا فراتر از برجام رسیدگی کند.

 دولت بایدن که مدعی رویکرد دیپلماسی در قبال ایران و نیز تلاش برای بازگشت به برجام بوده، تاکنون گامی در جهت نشان دادن حسن نیت خود برنداشته است.

قریب به اتفاق کشورهای مشارکت کننده در گفت‌ وگوها، خواهان جمع‌بندی سریع‌تر مذاکرات هستند اما دستیابی به توافق نهایی در انتظار تصمیمات سیاسی آمریکا در خصوص چند موضوع باقی‌مانده مهم و کلیدی است.

برچسب ها :

ناموجود
ماشینچی آکادمی اکثیر رایتل بک‌لینک‌ها

وبسایت خبری شیعه آنلاین


اقامت تجاری ترکیه