تاریخ انتشار : شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۸
14 بازدید
کد خبر : 66089

سازمان ملل متحد خواستار پرهیز از خشونت در فلسطین شد

سازمان ملل متحد خواستار پرهیز از خشونت در فلسطین شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری وفا فلسطین، هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل متحد در آستانه برگزاری راهپیمایی افراطی «روز پرچم» خواستار حداکثر خویشتن داری و اجتناب از تشدید خشونت شد. در این ارتباط گزارش شده است که با افزایش خشونت‌های اخیر رژیم اسرائیل علیه فلسطینی‌ها، به‌ویژه تیراندازی منجر به شهادت نوجوانان فلسطینی،

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری وفا فلسطین، هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل متحد در آستانه برگزاری راهپیمایی افراطی «روز پرچم» خواستار حداکثر خویشتن داری و اجتناب از تشدید خشونت شد.

در این ارتباط گزارش شده است که با افزایش خشونت‌های اخیر رژیم اسرائیل علیه فلسطینی‌ها، به‌ویژه تیراندازی منجر به شهادت نوجوانان فلسطینی، «تور ونسلند»، هماهنگ‌کننده ویژه سازمان ملل متحد در خاورمیانه خواستار حداکثر خویشتن‌داری و پرهیز از تشدید خشونت‌ها شد.

این مقام سازمان ملل با ابراز نگرانی عمیق در مورد چرخه خشونت، به ویژه با نزدیک شدن به تاریخ راهپیمایی جنجالی موسوم به «پرچم‌» که دور دیگری از خشونت‌ها را تهدید می‌کند، خواستار حداکثر خویشتنداری شد.

ونسلند همچنین یک روز پس از تیراندازی سربازان صهیونیستی به یک نوجوان ۱۴ ساله فلسطینی در نزدیکی بیت لحم که پنجمین نوجوان فلسطینی به شمار می‌رود که از سوی صهیونیست‌ها در این ماه کشته شده، در بیانیه‌ای گفت: «پیام جامعه بین المللی جلوگیری از چنین تنش‌های و حوادثی است که هرچه زودتر می‌بایست متوقف شود.»

هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل متحد افزود که من با همه طرف‌های ذیربط در تماس بوده ام و از رهبران آنها می‌خواهم که به این فراخوان توجه کنند.

نفتالی بنت، نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفته است که او اصرار دارد که راهپیمایی جنجالی پرچم طبق برنامه از طریق محله‌های فلسطینی پیش برود.

این در حالی است که درخواست‌های بسیاری برای تغییر مسیر برگزاری این راهپیمایی پرتنش برای جلوگیری از واکنش خشونت آمیز جناح‌های فلسطینی صورت گرفته است و گروه‌های مقاومت فلسطینی نیز نسبت به هرگونه تعرض به مسجدالاقصی به شدت هشدار داده اند.

برچسب ها :

ناموجود
ماشینچی آکادمی اکثیر رایتل بک‌لینک‌ها

وبسایت خبری شیعه آنلاین


اقامت تجاری ترکیه