تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ تیر ۱۴۰۱ - ۸:۴۲
22 بازدید
کد خبر : 69464

سازمان ملل: اسرائیل به محاصره نوار غزه پایان دهد

سازمان ملل: اسرائیل به محاصره نوار غزه پایان دهد

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای سازمان ملل متحد، استفان دوجاریک سخنگوی دبیر کل سازمان ملل در یک کنفرانس خبری در مقر این سازمان گفت: امروز ۱۵ سال از آغاز محاصره نوار غزه می گذرد. همکاران ما در بخش کمک های بشردوستانه می گویند که – به دلیل محاصره، فقر، نرخ بالای بیکاری و

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای سازمان ملل متحد، استفان دوجاریک سخنگوی دبیر کل سازمان ملل در یک کنفرانس خبری در مقر این سازمان گفت: امروز ۱۵ سال از آغاز محاصره نوار غزه می گذرد. همکاران ما در بخش کمک های بشردوستانه می گویند که – به دلیل محاصره، فقر، نرخ بالای بیکاری و سایر عوامل – اکنون نزدیک به ۸۰ درصد مردم غزه به کمک های بشردوستانه متکی هستند.

وی افزود: بیش از نیمی از ساکنان غزه در فقر زندگی می کنند و نزدیک به ۸۰ درصد از جوانان این منطقه بیکار هستند.

دوجاریک اظهار داشت: امسال، کمک‌های بشردوستانه به ۵۱۰ میلیون دلار برای فراهم کردن غذا، آب، خدمات بهداشتی و بهداشتی برای ۱.۶ میلیون نفر نیاز دارد. اما تنها ۲۵ درصد از این مبلغ تامین شده است..

دوجاریک گفت آژانس امداد رسانی و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطین (آنروا) تا پایان سپتامبر (شهریور) برای برنامه غذایی اضطراری غزه به ۷۲ میلیون دلار کمک اضافی نیاز دارد تا نیازهای غذایی ۱.۱ میلیون پناهنده فلسطینی را تا پایان سال برآورده کند.

«برنامه جهانی غذا (WFP) همچنین به ۳۵ میلیون دلار بیشتر برای جبران افزایش قیمت کالاها نیاز دارد.»

به گفته این مقام سازمان ملل متحد برای کاهش وخامت اوضاع انسانی، به منظور لغو کامل تحریم اسرائیل (رژیم صهیونیستی) در راستای قطعنامه ۱۸۶۰ مصوب سال ۲۰۰۹  شورای امنیت، باید اقدامات بیشتری انجام شود و فقط راه حل های سیاسی پایدار می تواند فشارها بر مردم رنج دیده غزه را کاهش دهد.

دوجاریک همچنین خواستار تشویق همه جناح‌های سیاسی فلسطینی برای دستیابی به توافقی  سیاسی و قرار دادن غزه و کرانه باختری اشغالی تحت یک مرجع مشروع و دموکراتیک فلسطین شد.

“می الکیله” وزیر بهداشت فلسطین پیشتر هشدار داده بود که تداوم محاصره رژیم صهیونیستی و عدم حمایت و کمک‌های بین‌المللی، موجب کمبود شدید دارو در فلسطین شده است.

 فلسطین در سه سال گذشته از بحران مالی در نتیجه مصادره اموال ناشی از مالیات توسط رژیم اشغالگر صهیونیست و کاهش حمایت خارجی رنج برده است.

دوجاریک چندی پیش با ابراز نگرانی سازمان ملل از تداوم خشونت ها در سرزمین های اشغالی درخصوص تحولات اخیر در فلسطین گفته بود: تیم سازمان ملل در سرزمین های اشغالی همچنان فعال است و با همه طرف ها ارتباط دارد و همچنان از سطح خشونت ها که شاهد آن هستیم نگران است.

برچسب ها :

ناموجود

بک‌لینک‌ها

وبسایت خبری شیعه آنلاین

اقامت تجاری ترکیه

رزرو هتل