تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۹:۲۷
30 بازدید
کد خبر : 34848

سازمان ملل از رکورد قربانیان غیرنظامی در یمن خبر داد

سازمان ملل از رکورد قربانیان غیرنظامی در یمن خبر داد

باشگاه خبرنگاران جوان – سازمان ملل متحد در بیانیه‌ای در وبسایت خود اعلام کرده این سازمان تقریبا مطمئن است تعداد قربانیان غیرنظامی در یمن این ماه رکورد خواهد زد. هانس گراندبرگ، نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن و دیوید گرسلی، هماهنگ‌کننده امور بشردوستانه سازمان ملل در یمن در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که نگران

باشگاه خبرنگاران جوان – سازمان ملل متحد در بیانیه‌ای در وبسایت خود اعلام کرده این سازمان تقریبا مطمئن است تعداد قربانیان غیرنظامی در یمن این ماه رکورد خواهد زد.

هانس گراندبرگ، نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن و دیوید گرسلی، هماهنگ‌کننده امور بشردوستانه سازمان ملل در یمن در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که نگران وضعیت فعلی در این کشور هستند.

نمایندگان سازمان ملل در یمن حملات هوایی انجام شده توسط ائتلاف سعودی را محکوم کردند. این حملات ۲۱ ژانویه و در زندان صعده رخ داد. محلی که مهاجران در آن نگهداری می‌شدند. بر اساس گزارش‌ها، این حملات هوایی ۹۱ کشته و ۲۲۶ مجروح داشته است که به بدترین حادثه با بیشترین تلفات غیرنظامی در سه سال اخیر در یمن تبدیل شده است.

ائتلاف سعودی از سال ۲۰۱۵ تجاوز خود را به یمن آغاز کرده است. طی چند هفته گذشته، حملات هوایی و موشکی به بیمارستان‌ها، زیرساخت‌های مخابراتی، فرودگاه‌ها، تاسیسات آبی و یک مدرسه آسیب زده است.

در پاسخ نیز انصارالله در دو حمله با نام‌های «طوفان یمن» و «طوفان یمن ۲» امارات را هدف قرار داده است.

بحران انسانی در یمن

به گفته نماینده ویژه و هماهنگ کننده امور یمن ، تشدید تنش‌ها، بحران انسانی در یمن را افزایش می‌دهد، تلاش‌ها برای امداد رسانی را با مشکل مواجه می‌کند، امنیت منطقه را به خطر انداخته و تلاش‌ها برای پایان دادن به درگیری را تضعیف می‌کند.

ماه گذشته، برنامه جهانی غذا هشدار داد که بودجه این سازمان برای ادامه ارائه کمک‌های غذایی به ۱۳ میلیون نفر در یمن در حال اتمام است. از آغاز ماه ژانویه نیز ۸ میلیون یمنی کمک‌های کمتری دریافت کرده اند.

این دو مقام سازمان ملل بر اهمیت پاسخگویی در قبال نقض قوانین بین المللی بشردوستانه تاکید کرده اند و گفته اند سازمان ملل از طرف‌های درگیر خواسته است تا فورا و بدون پیش‌شرط وارد گفت‌وگوی فراگیر برای دستیابی به یک راه‌حل سیاسی شوند.

انتهای پیام/

برچسب ها :

ناموجود
ماشینچی آکادمی اکثیر رایتل بک‌لینک‌ها

وبسایت خبری شیعه آنلاین


اقامت تجاری ترکیه