تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۵:۴۴
21 بازدید
کد خبر : 34785

زمزمه‌هایی از کشته شدن جنگجوی پاکستانی عضو داعش در افغانستان

زمزمه‌هایی از کشته شدن جنگجوی پاکستانی عضو داعش در افغانستان

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، «دین محمد» با نام مستعار «زولفان» اهل منطقه «خیبر» در شمال غرب پاکستان پیش از پیوستن به داعش، در کنار تروریست‌های گروه تحریک طالبان حضور داشته و در بسیاری از حملات علیه ارتش و غیرنظامیان در پاکستان همدست بوده است. وب سایت روزنامه پاکستانی «نیشن» نوشت: این جنگجوی داعشی پس از فروپاشی دولت

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، «دین محمد» با نام مستعار «زولفان» اهل منطقه «خیبر» در شمال غرب پاکستان پیش از پیوستن به داعش، در کنار تروریست‌های گروه تحریک طالبان حضور داشته و در بسیاری از حملات علیه ارتش و غیرنظامیان در پاکستان همدست بوده است.

وب سایت روزنامه پاکستانی «نیشن» نوشت: این جنگجوی داعشی پس از فروپاشی دولت اشرف غنی به دره پنجشیر گریخت و کنار داعش فعالیت داشت.

هلاکت زولفان دومین تحول بزرگ بعد از کشته شدن سرکرده پاکستانی داعش افغانستان محسوب می‌شود که بیانگر حضور پررنگ داعشی‌ها در این کشور همسایه است.

اواخر دیماه امسال نیز منابع رسمی پاکستان اعلام کردند که «اسلم فاروقی» سرکرده پاکستانی گروه تروریستی داعش، در شمال افغانستان به هلاکت رسیده‌ است.

این سرکرده داعش روز ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ (۵ آوریل ۲۰۲۰) توسط نیروهای امنیتی افغانستان بازداشت شده بود و پس از آن دولت اسلام‌آباد استرداد این تبعه پاکستانی را از کابل مطالبه کرد.

برچسب ها :

ناموجود
ماشینچی آکادمی اکثیر رایتل بک‌لینک‌ها

وبسایت خبری شیعه آنلاین


اقامت تجاری ترکیه