تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۹:۴۴
18 بازدید
کد خبر : 34856

تشدید رویارویی پکن-واشنگتن/ رونمایی از قانون جدید مجلس نمایندگان آمریکا

تشدید رویارویی پکن-واشنگتن/ رونمایی از قانون جدید مجلس نمایندگان آمریکا

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از خبرگزاری آسیانیوز، این طرح که «آمریکا رقابت می کند ۲۰۲۲» نام دارد، با هدف افزایش تولیدات تراشه‌های نیم‌رسانای ساخت آمریکا، مقابله با نواقص زنجیره تامین و تقویت امنیت اقتصادی و ملی طراحی شده است.  کاخ سفید با صدور بیانیه‌ای رسمی در پی رونمایی از قانون یاد شده اعلام کرد:

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از خبرگزاری آسیانیوز، این طرح که «آمریکا رقابت می کند ۲۰۲۲» نام دارد، با هدف افزایش تولیدات تراشه‌های نیم‌رسانای ساخت آمریکا، مقابله با نواقص زنجیره تامین و تقویت امنیت اقتصادی و ملی طراحی شده است. 

کاخ سفید با صدور بیانیه‌ای رسمی در پی رونمایی از قانون یاد شده اعلام کرد: مجلس نمایندگان آمریکا گامی بسیار مهم به سوی تصویب قانونی برداشت که زنجیره تامین در آمریکا را قوی‌تر و موتور ابتکاری اقتصاد ما را در دهه های آتی برای عبور از اقتصاد چین و دیگر کشورها باز احیا می‌کند. 

این بیانیه که به نقل از جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا نگاشته شده می‌افزاید: از همکاری هر دو حزب در کنگره (برای شکل‌گیری این طرح) خوشحالم. همچنین از بابت تعهد نمایندگان برای اینکه طرح زودتر به میز من و امضا برسد. ما فرصت داریم تا به چین و دیگر کشورهای جهان نشان دهیم که قرن بیست‌ویک قرن آمریکاست که با تلاش و زکاوت فراوان مبتکران، کارگران و تجار ما به دست می‌آید.  

بر پایه این گزارش، قانون یادشده خواستار سنجش روابط و نفوذ چین در سراسر جهان شامل بررسی شش ماهه روابط چین با ایران و روسیه در حوزه هایی مانند انرژی، بانکداری، همکاری های فضایی و دفاعی است. افزون بر این بازبینی نفوذ چین در خاورمیانه و آفریقا در حوزه های همکاری نظامی نیز هست. 

این قانون در ضمن خواستار ایجاد صندوق ۵۲ میلیارد دلاری برای ساخت تراشه‌های نیمه‌رسانه به منظور ترغیب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است که اختلال‌های زنجیره تامین را رفع کرده و به تولید بیشتر این نوع تراشه‌های مهم و مورد استفاده در صنایع مختلف در داخل آمریکا کمک می‌کند.  

همچنین قانون یادشده ۴۵ میلیارد دلار به بهبود زنجیره تامین آمریکا و رفع کمبود کالاهای حیاتی در نظر می گیرد و خواستار افزایش نیروهای وزارت امور خارجه آمریکا و منابع تخصیصی برای منطقه هند- آرام و سازمان های منطقه ای و بین المللی است.

برچسب ها :

ناموجود
ماشینچی آکادمی اکثیر رایتل بک‌لینک‌ها

وبسایت خبری شیعه آنلاین


اقامت تجاری ترکیه