تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۸
19 بازدید
کد خبر : 69217

تخصیص ۲۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه های ناتمام دهاقان

تخصیص ۲۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه های ناتمام دهاقان

به گزارش خبرنگار مهر، علی جمشیدیان شامگاه دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: برای سفر رئیس جمهور به استان از دو ماه قبل مقدماتی فراهم شد و تیم همراه رئیس جمهور به دنبال آن بودند که در سطح استان و شهرستان‌ها پروژه‌هایی که پیشرفت فیزیکی آنان بیش از ۵۰ درصد است را

به گزارش خبرنگار مهر، علی جمشیدیان شامگاه دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: برای سفر رئیس جمهور به استان از دو ماه قبل مقدماتی فراهم شد و تیم همراه رئیس جمهور به دنبال آن بودند که در سطح استان و شهرستان‌ها پروژه‌هایی که پیشرفت فیزیکی آنان بیش از ۵۰ درصد است را به اتمام برسانند.

اختصاص ۲۲۰ میلیارد تومان به دهاقان

وی افزود: بنابر جمع بندی انجام شده درباره پروژه‌های شهرستان و با توجه به پیگیری‌ها نماینده مجلس، فرماندار و سایر مسئولان، در نهایت مبلغی بالغ بر ۲۲۰ میلیارد تومان برای دهاقان در این سفر مصوب شد.

فرماندار شهرستان دهاقان تصریح کرد: بیشترین رقم مصوبات شهرستان برای جهاد کشاورزی رقم خورد که حوزه‌های مختلف از جمله تأمین آب شرب، کمک به احیای مراتع، ترویج و توانمندسازی تشکل‌ها، تکمیل انتقال آب با لوله، حفاظت و پایش مراتع، تکمیل سامانه‌های نوپای آبیاری، تکمیل کانال‌های آبیاری و مرمت و بازسازی قنوات و سایر فعالیت‌های مربوطه را در بر دارد و در مجموع ۸۰ میلیارد تومان را به خود اختصاص داد.

وی اداره آبفا را دومین حوزه جذب اعتبار دانست و تصریح کرد: همچنین اداره آبفای شهرستان دومین حوزه‌ای است که بیشترین اعتبار را برای تکمیل پروژه‌های ناتمام آب‌رسانی به اختصاص داد، در ادامه راهداری هم با توجه به وضعیت نامساعد راه‌های شهرستان اعتبار بعدی را جذب نمود و ایمن سازی روستاهای در خطر سیلاب نیز بودجه جذب کرد.

جمشیدیان عنوان کرد: همچنین اداره کل فنی حرفه‌ای و اداره کار و رفاه اجتماعی هم اعتبارات خوبی در نظر گرفته شد که البته باید با پیگیری مستمر موفق به جذب آن شویم.

وی گفت: بنیاد مسکن برای اجرای طرح هادی روستایی، صدا و سیما برای جایگزینی و پیشرفته سازی تجهیزات دیجیتال، و کمیته امداد برای اقدام جهت ساخت ۱۰ مسکن ویژه زنان مددجو، اعتبارات مناسبی را جذب نمودند.

فرماندار شهرستان دهاقان اظهار کرد: جمعیت هلال احمر شهرستان دهاقان هم در راستای نیازهای مدنظر خود از جمله تکمیل ساختمان پایگاه امداد و نجات، تکمیل طرح‌های مخابراتی بیسیم‌های دیجیتال و خرید تجهیزات نجات در آوار، کوهستان و جاده، اعتبار مورد نظر را به خود اختصاص داد.

اعتبارات استانی هم جذب شود

وی با اشاره به جذب اعتبارات استانی اذعان کرد: با توجه به گزارش مدیر آموزش و پرورش درباره ساخت، تکمیل و بازسازی مدارس شهرستان پیگیر جذب اعتبار از اعتبارات استان هم هستیم، همچنین در حوزه راهداری هم اعتبارات دیگری همچنان جذب خواهد شد.

فرماندار شهرستان دهاقان تسهیلات اشتغال‌زایی را بسیار مؤثر و چاره ساز دانست و اذعان کرد: اتفاقات خوبی در راستای تسهیلات رقم خورد که بر اساس آن به کمیته امداد ذیل تبصره ۱۶ اجازه داده شد تا چهار برابر سال قبل تسهیلات اشتغال‌زایی را مدنظر قرار دهند تا مددجویان از وام کم بهره و با تنفس برخوردار شوند.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه مرمت و بازسازی سالن سینمای دهاقان از هفته آینده آغاز و از ما خواستار برآورد هزینه شده‌اند و همچنین از هفته آینده نخستین اتفاقات را در حوزه راه مشاهده خواهد شد.

جمشیدیان گفت: در راستای نتیجه بخش بودن و رصد امور، کارشناسی در فرمانداری مستقر می‌شود تا پیگیر جذب اعتبارات باشد و علاوه بر سهم شهرستان بودجه‌های شناور را هم به سمت شهرستان جذب کند.

برچسب ها :

ناموجود

بک‌لینک‌ها

وبسایت خبری شیعه آنلاین

اقامت تجاری ترکیه

رزرو هتل