تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۶:۵۷
30 بازدید
کد خبر : 34807

برهم صالح، گزینه مورد تایید چارچوب هماهنگی برای ریاست جمهوری عراق

برهم صالح، گزینه مورد تایید چارچوب هماهنگی برای ریاست جمهوری عراق

باشگاه خبرنگاران جوان – یک منبع خبری در چارچوب هماهنگی گروه‌های شیعی اعلام کرد: نیرو‌های چارچوب هماهنگی، در پارلمان به برهم صالح رئیس جمهور کنونی، برای تصدی دور دوم ریاست جمهوری عراق، رای خواهد داد. این منبع که خواست نامش فاش نشود، به خبرگزاری شفق گفت: برهم صالح، نامزد اتحادیه میهنی کردستان، گزینه‌ای است که

باشگاه خبرنگاران جوان – یک منبع خبری در چارچوب هماهنگی گروه‌های شیعی اعلام کرد: نیرو‌های چارچوب هماهنگی، در پارلمان به برهم صالح رئیس جمهور کنونی، برای تصدی دور دوم ریاست جمهوری عراق، رای خواهد داد.

این منبع که خواست نامش فاش نشود، به خبرگزاری شفق گفت: برهم صالح، نامزد اتحادیه میهنی کردستان، گزینه‌ای است که از سوی بیشتر نیرو‌های چارچوب هماهنگی برای تصدی پست ریاست جمهوری در دور دوم حمایت می‌شود و برهم صالح، در ساعت‌های آینده، رسما گزینه چارچوب هماهنگی برای این سِمت خواهد بود.

از سوی دیگر، شواهد حاکی از آن است که فراکسیون صدر، به رهبری مقتدا صدر، نزدیک‌ترین گروه به حزب دموکرات کردستان است.

برهم صالح برای تصدی پست ریاست جمهوری با هوشیار زیباری، نامزد حزب دمکرات کردستان، رقابت می‌کند.

به تازگی اعلام شده مقتدا صدر بر اصرار خود در تشکیل دولت اکثریت در عراق تاکید و فاش کرد که به چارچوب هماهنگی شیعیان اعلام کرده است که تشکیل ائتلاف با نوری المالکی نخست وزیر اسبق عراق را نمی پذیرد.

در انتخابات ریاست جمهوری عراق، ۲۶ کاندید از جمله ۱۱ شخصیت سیاسی کرد از جمله شیلان فواد، نخستین کاندیدای ریاست جمهوری عراق وجود دارد. هر کاندیدا برای کسب این مقام باید رای ۲۲۰ نماینده مجلس را به دست آورد.

بر اساس بیانیه‌ای که مجلس نمایندگان عراق منتشر کرده است، نامزد ریاست جمهوری باید متولد عراق و از والدینی عراقی باشد. همچنین باید از ظرفیت کامل برخوردار باشد و بالای چهل سال باشد. همچنین باید شهرت و تجربه سیاسی خوبی داشته باشد و به درستکاری، عدالت و وفاداری به کشور معروف باشد.

انتهای پیام/

برچسب ها :

ناموجود
ماشینچی آکادمی اکثیر رایتل بک‌لینک‌ها

وبسایت خبری شیعه آنلاین


اقامت تجاری ترکیه