تاریخ انتشار : شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۹
12 بازدید
کد خبر : 66085

اعتصاب در جنوب کرانه باختری پس از شهادت نوجوان فلسطینی

اعتصاب در جنوب کرانه باختری پس از شهادت نوجوان فلسطینی

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری وفا فلسطین، شهروندان فلسطینی بویژه در منطقه بیت الحم در اعتراض به شهادت رساندن یک نوجوان ۱۴ ساله توسط ارتش رژیم صهیونیستی، دست به اعتصاب زدند. زید غنیم ۱۴ ساله توسط سربازان اشغالگر در بیت لحم به شهادت رسید و در واکنش به این رویداد، اعتصاب عمومی

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری وفا فلسطین، شهروندان فلسطینی بویژه در منطقه بیت الحم در اعتراض به شهادت رساندن یک نوجوان ۱۴ ساله توسط ارتش رژیم صهیونیستی، دست به اعتصاب زدند.

زید غنیم ۱۴ ساله توسط سربازان اشغالگر در بیت لحم به شهادت رسید و در واکنش به این رویداد، اعتصاب عمومی سراسر منطقه بیت الحم را فراگرفته است.

در همین ارتباط گزارش شده است که مغازه‌ها و مشاغل از صبح شنبه در شهر بیت لحم در جنوب کرانه باختری در سوگ و عزاداری برای شهادت «زید غنیم» ۱۴ ساله توسط ارتش رژیم صهیونیستی بسته شدند و مقامات محلی افزوده اند که اعتصاب عمومی تا پس از خاکسپاری غنیم در شهر الخادر در جنوب بیت لحم ادامه خواهد داشت.

به گفته وزارت بهداشت فلسطین، غنیم از ناحیه پشت و گردن مورد اصابت گلوله قرار گرفت و کشته شد.

شاهدان عینی گفته اند که غنیم از حضور سربازان اشغالگر اسرائیلی در شهر غافلگیر شد و زمانی که سعی داشت در پارکینگ مخفی شود، مورد هدف سربازان اسرائیلی قرار گرفت که با شلیک گلوله جنگی به سمت او و با خونسردی او را هدف قرار دادند.

نخست وزیر فلسطین، «محمد اشتیه»، نیز شهادت غنیم را محکوم کرده و آن را «اعدام از پیش برنامه ریزی شده» و «یک اقدام تروریستی» توصیف کرده و از جامعه بین المللی خواسته است تا قطعنامه‌های بین المللی را برای تحریم رژیم صهیونیستی به اجرا درآوردند.

ارتش رژیم صهیونیستی تنها در این ماه پنج نوجوان فلسطینی و در مجموع از ابتدای سال ۱۳ نوجوان را به شهادت رسانده است.

برچسب ها :

ناموجود
ماشینچی آکادمی اکثیر رایتل بک‌لینک‌ها

وبسایت خبری شیعه آنلاین


اقامت تجاری ترکیه