تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۷:۴۲
208 بازدید
کد خبر : 34820

احتمال محاکمه رئیس جمهور مستعفی ارمنستان

احتمال محاکمه رئیس جمهور مستعفی ارمنستان

باشگاه خبرنگاران جوان – دادستانی ارمنستان اعلام کرد مسئله دو تابعیتی بودن آرمن سارگسیان با دقت توسط نهاد‌های امنیتی و قضایی این کشور بررسی خواهد شد. از سال گذشته این پرونده در حال بررسی است و نتایج تحقیقات خبرگزاری “هتک” همراه این پرونده به سرویس امنیت ملی ارمنستان ارسال شده است. خبرگزاری “هتک” ارمنستان بعد

باشگاه خبرنگاران جوان – دادستانی ارمنستان اعلام کرد مسئله دو تابعیتی بودن آرمن سارگسیان با دقت توسط نهاد‌های امنیتی و قضایی این کشور بررسی خواهد شد.

از سال گذشته این پرونده در حال بررسی است و نتایج تحقیقات خبرگزاری “هتک” همراه این پرونده به سرویس امنیت ملی ارمنستان ارسال شده است.

خبرگزاری “هتک” ارمنستان بعد از استعفای رئیس جمهوری این کشور مطلبی را منتشر کرد که بر اساس آن او در دوران زمامداری شهروند “سنت کیتس و نویس”، کشوری در جزایر کارائیب بوده است و در نامه نگاری‌هایی که داشته این موضوع برملا شده است. امری که خلاف قانون اساسی است و اگر ثابت شود، احتمالا او محاکمه خواهد شد، زیرا بر اساس قانون اساسی، نامزد ریاست جمهوری می‌بایست فقط تابعیت و اقامت دائم ارمنستان را داشته باشد.

سارگسیان که سه روز قبل در خارج از ارمنستان استعفا کرد، اعلام کرده که تحت درمان قرار دارد. او گفته است از آنجا که رئیس جمهور دارای ابزار کافی برای تاثیرگذاری بر سیاست‌های داخلی و خارجی در شرایط حساس کنونی کشور و ملت نیست، استعفا کرده است، اما خبرگزاری ” هتک” مدعی شده که او بخاطر برملا شدن موضوع دو تابعیتی بودن استعفا کرده است.

انتهای پیام/

برچسب ها :

ناموجود
ماشینچی آکادمی اکثیر رایتل بک‌لینک‌ها

وبسایت خبری شیعه آنلاین


اقامت تجاری ترکیه