تاریخ انتشار : یکشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۲:۴۳
13 بازدید
کد خبر : 66107

ائتلاف سعودی ۱۲۳ بار آتش‌بس یمن را نقض کرد

ائتلاف سعودی ۱۲۳ بار آتش‌بس یمن را نقض کرد

به گزارش ایرنا از المسیره، هواپیماهای تجسسی ائتلاف سعودی با پرواز بر فراز استان‌های مأرب، حجه، جوف، صعده، تعز، بیضاء، ضالع و محورهای مرزی آتش بس را نقض کردند. همچنین نیروهای ائتلاف سعودی با حملات توپخانه و راکتی مواضع نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن را در استان‌های، حجه، مأرب، جیزان، ضالع و صعده هدف

به گزارش ایرنا از المسیره، هواپیماهای تجسسی ائتلاف سعودی با پرواز بر فراز استان‌های مأرب، حجه، جوف، صعده، تعز، بیضاء، ضالع و محورهای مرزی آتش بس را نقض کردند.

همچنین نیروهای ائتلاف سعودی با حملات توپخانه و راکتی مواضع نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن را در استان‌های، حجه، مأرب، جیزان، ضالع و صعده هدف قرار دادند.

این حملات در حالی صورت می‌گیرد که پیش تر سخنگوی جنبش انصارالله درباره شکست آتش‌بس یمن به دلیل نقض این توافق از سوی ائتلاف سعودی هشدار داده بود.

همچنین بر اثر انفجار مین در شهرستان حیس استان الحدیده، ۲ غیرنظامی کشته و یک کودک زخمی شد.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی از جمله امارات و با کمک و چراغ سبز آمریکا و حمایت رژیم صهیونیستی، حملات گسترده‌ای را علیه یمن – فقیرترین کشور عربی – آغاز کرد.

برخلاف انتظار سعودی‌ها، حملات آنها به سپر محکم مقاومت ملت یمن برخورد کرد و بعد از هفت سال پایداری و ضربات دردناک یمنی‌ها به عمق اراضی سعودی‌ها، بویژه تاسیسات آرامکو، ریاض به ناچار تن به آتش بس به امید خروج از باتلاق جنگ یمن داد.

برچسب ها :

ناموجود
ماشینچی آکادمی اکثیر رایتل بک‌لینک‌ها

وبسایت خبری شیعه آنلاین


اقامت تجاری ترکیه