تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۹
6 بازدید
کد خبر : 113581

آژانس: ایران غنی‌سازی ۶۰ درصد را در سایت فوردو آغاز کرده است

آژانس: ایران غنی‌سازی ۶۰ درصد را در سایت فوردو آغاز کرده است

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تأیید کرد که ایران غنی‌سازی اورانیوم به میزان ۶۰ درصد را در سایت فوردو آغاز کرده است. طبق گزارش الجزیره، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد: «ایران غنی‌سازی اورانیوم به میزان ۶۰ درصد را با استفاده از سانتریفیوژ‌های (IR-۶) در فردو آغاز کرده است.» سازمان انرژی اتمی کشورمان امروز سه‌شنبه اعلام

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تأیید کرد که ایران غنی‌سازی اورانیوم به میزان ۶۰ درصد را در سایت فوردو آغاز کرده است.

طبق گزارش الجزیره، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد: «ایران غنی‌سازی اورانیوم به میزان ۶۰ درصد را با استفاده از سانتریفیوژ‌های (IR-۶) در فردو آغاز کرده است.»

سازمان انرژی اتمی کشورمان امروز سه‌شنبه اعلام کرد که در واکنش به قطعنامه اخیر شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، تولید اورانیوم تا غنای ۶۰ درصد خود را افزایش داد.

همچنین، دو آبشار دیگر IR-۲ m و IR-۴ در سایت نطنز بازبینی و گازدهی شد و دو آبشار هم برای گازدهی آماده شده است.

سخنگوی کاخ سفید امروز سه‌شنبه در واکنش به اطلاعیه سازمان انرژی اتمی ایران در خصوص افزایش اورانیوم ۶۰ درصد در سایت هسته‌ای فردو مدعی شد مطمئن نیستیم که ایران غنی‌سازی اورانیوم تا ۶۰ درصد را در سایت فردو آغاز کرده باشد.

جان کربی در خصوص فعالیت هسته‌ای ایران ابراز نگرانی کرد و مدعی شد: «فعالیت‌های هسته‌ای و موشکی ایران را زیر نظر داریم. ما به یک راه‌حل دیپلماتیک برای توافق هسته‌ای با ایران نزدیک نیستیم.»

شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هفته گذشته در نشست فصلی خود تحت تأثیر فضاسازی سیاسی کشور‌های آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان قطعنامه‌ای علیه فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای کشورمان به تصویب رساند.

برچسب ها :

ناموجود

 

 

بک لینک‌ها:

وبسایت خبری شیعه آنلاین

اقامت تجاری ترکیه

طراحی داخلی

قالیشویی

قیمت کیسه حبابدار

کاشت ابرو