تاریخ انتشار : یکشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۲:۴۳
13 بازدید
کد خبر : 66109

آمادگی روسیه برای کمک به صادرات غلات اوکراین

آمادگی روسیه برای کمک به صادرات غلات اوکراین

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه از آمادگی مسکو برای کمک به صادرات غلات اوکراین خبر داد.  کاخ کرملین با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد پوتین این اظهارات را در گفتگوی تلفنی با امانوئل مکرون، همتای فرانسوی خود و اولاف شولتس، صدراعظم آلمان بیان کرد. در بیانیه‌ای که پس از این گفتگوی تلفنی منتشر شد، آمده است

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه از آمادگی مسکو برای کمک به صادرات غلات اوکراین خبر داد. 

کاخ کرملین با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد پوتین این اظهارات را در گفتگوی تلفنی با امانوئل مکرون، همتای فرانسوی خود و اولاف شولتس، صدراعظم آلمان بیان کرد.

در بیانیه‌ای که پس از این گفتگوی تلفنی منتشر شد، آمده است روسیه آماده کمک به یافتن گزینه‌هایی برای صادرات بدون مانع غلات از جمله غلات اوکراینی از بنادر دریای سیاه است.

براساس این بیانیه پوتین تأکید کرده است بحران مواد غذایی از سیاست غلط اقتصادی و مالی کشور‌های غربی و همچنین تحریم‌های ضد روسیه نشأت می‌گیرد. افزایش تحویل کود‌ها و محصولات کشاورزی روسیه می‌تواند تنش‌ها را در بازار بین المللی کشاورزی کاهش دهد البته این اقدام مستلزم لغو تحریم‌ها علیه مسکو است.

پیش تر کشورهای غربی روسیه را متهم به جلوگیری از صادارت غلات اوکراین کرده بودند. اوکراین یکی از بزرگترین صادرکنندگان غلات در جهان محسوب می شود و برآورد می شود بیش از بیست میلیون تن غلات این کشور در انبارها باقی مانده و در انتظار صادرات است. 

برچسب ها :

ناموجود
ماشینچی آکادمی اکثیر رایتل بک‌لینک‌ها

وبسایت خبری شیعه آنلاین


اقامت تجاری ترکیه