تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ تیر ۱۴۰۱ - ۹:۳۳
26 بازدید
کد خبر : 69472

آتش‌گرفتن یک پالایشگاه روسیه بعد از پرواز پهپادهای اوکراینی

آتش‌گرفتن یک پالایشگاه روسیه بعد از پرواز پهپادهای اوکراینی

 به گزارش ایرنا، خبرگزاری روسی تاس به نقل از منابع محلی در منطقه روستوف نوشت: یکی از پهپادهای اوکراینی با واحد انتقال حرارت این پالایشگاه برخورد کرد که این برخورد سبب آتش‌سوزی در این واحد شد. پهپاد دوم نیز از منطقه گریخت.  اوکراین اخیرا خواستار دریافت سلاح‌های بردبلند و پهپادهای تهاجمی از غرب شده است؛

 به گزارش ایرنا، خبرگزاری روسی تاس به نقل از منابع محلی در منطقه روستوف نوشت: یکی از پهپادهای اوکراینی با واحد انتقال حرارت این پالایشگاه برخورد کرد که این برخورد سبب آتش‌سوزی در این واحد شد. پهپاد دوم نیز از منطقه گریخت.

 اوکراین اخیرا خواستار دریافت سلاح‌های بردبلند و پهپادهای تهاجمی از غرب شده است؛ موضوعی که نگرانی روسیه را در پی داشته و مسکو درباره این موضوع به کی‌یف و متحدانش هشدار داده‌است.

مقام های ارشد روسیه اعلام کرده‌اند که درصورت استفاده اوکراین از سلاح‌های تهاجمی و حمله به خاک روسیه، راهبرد خود را در قبال جنگ تغییرداده و از سلاح‌هایی استفاده خواهندکرد که تاکنون استفاده نکرده‌اند.

برخی تحلیلگران معتقدند در صورت حمله اوکراین به خاک روسیه، امکان استفاده از سلاح‌های هسته ای توسط مسکو وجود دارد زیرا قانون این کشور اذعان‌ دارد که درصورت مورد تهدید قرارگرفتن خاک این کشور، ارتش حق استفاده از این گونه سلاح‌ها را دارد.

رئیس‌جمهوری روسیه روز ۲۱ فوریه(دوم اسفندماه) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو، استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگانسک را در منطقه دونباس به رسمیت شناخت.

وی سه روز پس از آن در روز پنجشنبه ۵ اسفند آغاز عملیات نظامی ویژه علیه اوکراین را اعلام‌کرد و روابط پرتنش مسکو-‌کی‌یف به رویارویی نظامی تغییر وضع‌داد.

درگیری‌ها در اوکراین و نیز واکنش‌ها به اقدام روسیه همچنان ادامه دارد.

برچسب ها :

ناموجود

بک‌لینک‌ها

وبسایت خبری شیعه آنلاین

اقامت تجاری ترکیه

رزرو هتل